• 1400/08/23 - 07:43
  • تعداد بازدید : 47
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

افزایش بیش از 70 درصدی کشتار در کشتارگاه دام شهرستان دشتی

رئیس دامپزشکی شهرستان دشتی گفت : در 6 ماه نخست سال جاری بیش از 59 تن گوشت قرمز قابل مصرف در کشتارگاه‌ها دام شهرستان دشتی و با نظارت کارشناسان دامپزشکی تولید شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر ، احمد ایزدی اظهار داشت : این مقدار گوشت متعلق به لاشه 2 هزار و 489  رأس گوسفند ، بز و  گاو کشتارشده در کشتارگاه‌ دام سنتی شهرداری خورموج  است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، شاهد رشد بیش از 70 درصدی کشتار دام تحت نظارت بازرسان دامپزشکی می باشیم.

وی افزود: نظارت بر تولید ، توزیع و عرضه گوشت قرمز به عنوان یک فرآورده خام دامی مهم و پر مصرف توسط کارشناسان این شبکه برابر دستورالعمل‌های بهداشتی دامپزشکی و برای جلوگیری از انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام در حال انجام است .

رئیس دامپزشکی شهرستان دشتی با تاکید بر اینکه مردم گوشت مورد نیاز خود را فقط از مراکز مجاز تحت نظارت  دامپزشکی تهیه نمایند ، گفت : مردم در صورت خرید گوشت دارای لیبل معتبر دامپزشکی ، از سلامت کامل دام کشتار شده اطمینان خاطر داشته باشند.

وی تصریح کرد: در کشتارگاه پس از کشتار، لاشه مورد بازرسی قرار گرفته و در صورت تایید سلامت ممهور به مهر و لیبل بهداشتی دامپزشکی می‌شود و بعد از گذراندن دوره پیش سرد  لاشه‌ها به مدت ۲۴ ساعت ،  با حفظ موازین بهداشتی و صدور گواهی حمل بهداشتی – قرنطینه ای  به مراکز توزیع حمل خواهد شد.

احمد ایزدی  از شهروندان خواست نسبت به نظارت همگانی بر بهداشت عمومی توجه داشته باشند و در صورت مشاهده موارد تخلف بهداشتی در مبحث تولید ، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی به ویژه کشتار احتمالی دام و طیور در خارج از کشتارگاه ، مراتب را با شماره تلفن 35322997  اطلاع دهند.

وی افزود : شهرستان دشتی در حال حاضر دارای یک کشتارگاه سنتی می باشد که مدیریت آن برعهده شهرداری بوده و بازرسان اداره دامپزشکی شهرستان جهت نظارت قبل و بعد کشتار به آنجا اعزام میشوند و تا کنون شهرداری و شورای شهر خورموج جهت برطرف کردن نواقص احتمالی کشتارگاه همکاری خوبی داشته است و امید است با راه اندازی بازارچه تخصصی عرضه فرآورده های خام دامی در شهرهای شهرستان شاهد ارتقا بیش از پیش سطح عرضه فرآورده های خام دامی باشیم .

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,دشتی,همایش
  • کد خبر : 278910
کلمات کلیدی
admin عبدالرضا کللی

admin عبدالرضا کللی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه