• 1400/04/02 - 07:49
  • تعداد بازدید : 385
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی خبر داد

افزایش 57 درصدی کشتار در کشتارگاه دام سنتی شهرداری خورموج

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی از افزایش 57 درصدی کشتار در کشتارگاه دام سنتی شهرداری خورموج خبر داد.

مهندس احمد ایزدی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی در گفتگویی با روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر عنوان کرد:   کشتار دام تحت نظارت بازرسان این شبکه در کشتارگاه سنتی شهرداری خورموج و در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ روند افزایش ۵۷ درصدی را داشته است و شبکه دامپزشکی دشتی توانسته   با تلاش پرسنل خدوم خود، گامی موثر در راستای اهداف سازمانی جهت تامین سلامت فرآورده‌های خام دامی سفره‌های شهروندان برداشته و امید است با تلاش مضاعف،   این روند ادامه داشته باشد.

 

ایزدی به آمار مقایسه‌ایاشاره داشته و بیان کرد: در سال ۹۸، تعداد دام کشتارشده در کشتارگاه سنتی شهرداری خورموج ۱۸۷۹ راس بوده است که این رقم در سال ۹۹ با رشد ۵۷ درصدی به  ۲۹۶۲ راس دام افزایش داشته است.

 

مهندس احمد ایزدی در   خصوص روند افزایش کشتار تحت نظارت دامپزشکی، عوامل متعددی را دخیل دانسته و به شرح آن بصورت مورد به مورد  پرداخت و اظهار داشت: حساسیت و دقت نظر اداره کل دامپزشکی استان در خصوص پیگیری روند ارتقا GMP کشتارگاه‌ها، پیگیری پرونده‌های قضایی از طریق حضور واحد حقوقی در شهرستان و روند آموزش و اطلاع رسانی از طریق شبکه‌های دامپزشکی نقش چشم گیری در برنامه‌های این شبکه  داشته است.


مسئول شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی   در ادامه افزود: داشتن برنامه طولانی مدت   شبکه در راستای ارتقاء سطح آگاهی عمومی مردم شریف شهرستان بویژه برگزاری دوره‌های آموزشی موثر برای بهره برداران، دانش آموزان، شهروندان و. . .   و استفاده مفید و هوشمندانه از بستر فضای مجازی در طی سالهای اخیر که بدنبال آن شهروندان نسبت به نکات  بهداشتی حساسیتی بیش از پیش داشته و خرید از مراکز احتمالی کشتار غیر مجاز و فاقد تائیدیه‌های لازم، روند کاهشی داشته است.


احمد ایزدی   موفقیت آموزش‌های این شبکه در تغییر نگرش مردم در خصوص قضاوت‌های احتمالی برای لاشه‌های خروجی از کشتارگاه (بعضا" به اشتباه آن را گوشت یخی یا یخ زده یا گوشت سرد می‌نامیدند) بویژه در آموزش‌های چهره به چهره و پاسخ موثر، دقیق، علمی و البته با زبانی ساده به سوالات شهروندان در خصوص کشتار دام در کشتارگاه و… را یکی از شاخصه‌های مهم ذکر نمودند و از برنامه‌های طولانی مدت شبکه دامپزشکی دشتی به رصد منظم در خصوص مراکز غیر مجاز احتمالی کشتار دام و پیگیری پرونده‌های قضایی اشاره داشت.

 

همکاری تمام ادارات، نهادها، مقام قضایی و نیروی انتظامی با این شبکه در موارد مرتبط با  پرونده‌های کشتار غیر مجاز و همکاری شورای شهر و شهرداری خورموج در برطرف کردن نواقص احتمالی کشتارگاه و ایجاد بستری بهتر برای روند نظارت بهداشتی مناسب با شرایط کشتارگاه سنتی دام یکی دیگر از عوامل مهمی است که ایزدی به آن تاکید داشته و نقش گشت‌های مشترک با سایر ادارات بویژه شبکه بهداشت و درمان  را بسیار موثر و پرررنگ دانست.

 

ایزدی در ادامه مصاحبه خود با روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر؛ ضمن تقدیر و تشکر از تمامی همکاران خود در سطح شهرستان بویژه ناظران بهداشتی کشتارگاه به تاکید کرد:  
شهروندان در موفقیت‌های سازمانی نقش بسیار پر رنگی دارند و بدون همراهی و همدلی مردم شریف،   اجرای طرح ها  ابتر میماند  و همکاری ایشان در پاسخ مثبت به درخواست‌های دامپزشکی مبنی بر خرید از مراکز مجاز عرضه فرآورده‌های خام دامی و نه گفتن به مراکز احتمالی کشتار غیر مجاز، بسیار ارزشمند بوده و شایسته تقدیر و تشکر می‌باشد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,دشتی,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 274963
کلمات کلیدی
admin عبدالرضا کللی

admin عبدالرضا کللی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه