• 1401/03/30 - 08:15
  • تعداد بازدید : 66
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری دوره آموزشی بیماری بروسلوز (تب مالت) شهرستان دشتستان

در راستای آشنایی و مبارزه دامداران با بیماری بروسلوز، یک دوره آموزشی بیماری بروسلوز روستای شول بخش سعدآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر، دکتر فیصل ضرغامی رییس  شبکه دامپزشکی شهرستان دشتستان اظهار داشت: در راستای آشنایی و مبارزه دامداران با بیماری بروسلوز، یک دوره آموزشی بیماری بروسلوز با تدریس دکتراحمد خسروی کارشناس شبکه در مسجد روستای شول بخش سعدآباد برگزار شد. 
 
وی افزود: بیماری بروسلوز یکی از مهمترین بیماریهای مشترک بین انسان و دام است . این بیماری از سالیان پیش بصورت بومی در ایران وجود داشته است و همه ساله موجب ابتلا تعدادی از جامعه انسانی و متعاقب آن ناتوانی افراد می گردد. دکتر ضرغامی همچنین بیان داشت : این بیماری خسارات زیادی به دام و در نتیجه اقتصاد دامدار و جامعه نیز وارد می کند که از جمله آن سقط جنین ، کاهش وزن ، کاهش تولید شیر ، نازایی ، کاهش باروری و ... می باشد.
 
دکتر ضرغامی اشاره کرد : مهمترین علامت بیماری در دام سقط جنین و در انسان سردرد ، تب و لرز ، درد عضلانی و استخوانی و مفاصل می باشد.
 
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتستان در پایان یادآور شد : در طول سال جاری تا کنون تعداد 30 هزار و 374 راس بره و بزغاله در جهت پیشگیری از بیماری بروسلوز در شهرستان دشتستان تحت واکسیناسیون قرار گرفتند.
  • گروه خبری : اخبار شهرستان,دشتستان,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 287347
کلمات کلیدی
admin عبدالرضا کللی

admin عبدالرضا کللی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه