• 1400/10/19 - 11:11
  • تعداد بازدید : 20
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر خبر داد:

نظارت بر صادرات حدود 3 هزار تن آبزیان و همچنین واکسیناسیون حدود 300 هزار راس دام در یک ماه اخیر

مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر از نظارت بر صادرات حدود 3 هزار تن آبزیان و همچنین واکسیناسیون 300 هزار راس دام در یک ماه اخیرخبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر، دکتر مرتضی بحرانی در گفتگویی اظهار داشت: طی یک ماه اخیر نظارت بهداشتی-قرنطینه‌ای بر صادرات دو هزار و 871تن انواع آبزیان تازه و منجمد از جمله انواع ماهیان و میگو توسط اداره کل دامپزشکی استان بوشهر در قالب گواهی های بهداشتی بین الملل انجام شده است.

وی اضافه کرد: این محموله‌های صادراتی تحت آزمایشات لازم بر اساس ضوابط کشور مقصد قرار می‌گیرند و پس از اطمینان از سلامت محموله‌ها بر اساس نتایج آزمایشگاهی و رعایت اصول حمل بهداشتی و نیز رعایت زنجیره برودتی، اجازه بهداشتی صادرات داده می‌شود.

دکتر بحرانی افزود: تمامی این گواهی‌های بهداشتی در راستای تحقق شعار سال «تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها» و همچنین دولت الکترونیک صادر می‌شود و این اقدامات به صورت الکترونیکی و غیر حضوری از طریق سامانه یکپارچه قرنطینه دامپزشکی و در حداقل زمان ممکن و در جهت تسریع امور ارباب رجوع صادر می‌شود.

مدیر کل دامپزشکی استان بئوشهر گفت: صادرات این محصولات به کشور های مختلف نظیر مالزی ،امارات ،چین ، تایلند ،عمان ، قطر ، ترکیه ، روسیه ، ویتنام ، بنگلادش ، اسپانیا بوده است.

دکتر بحرانی همچنین با اشاره به واکسیناسیون حدود 300 هزار راس دام در یک ماه اخیر توضیح داد : در راستای پیشگیری از انواع بیماریهای دامی در یک ماه اخیر 118 هزار و 506 راس دام بومی و صنعتی بر علیه بیماریهای استراتژیک و و همچنین 162 هزار و 888 راس دام بر علیه بیماریهای غیر استراتژیک واکسینه شدند و این روند با برنامه ریزی و شیوه نامه های سازمان دامپزشکی کشور در طول سال نیز تداوم دارد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 280625
کلمات کلیدی
admin عبدالرضا کللی

admin عبدالرضا کللی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه