• 1400/03/11 - 11:26
  • تعداد بازدید : 85
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بوشهر:

مرحله اول واکسیناسیون علیه بیماری هاری در کمپ نگهداری سگ های بلاصاحب بوشهر اجرا شد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بوشهر از اجرای اولین مرحله واکسیناسیون رایگان علیه بیماری هاری در جمعیت سگ‌های بلاصاحب جمع آوری شده و همچنین سمپاشی در کمپ شهرداری بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر، دکتر سیروس بنافی در حاشیه اجرای طرح واکسیناسیون رایگان علیه بیماری هاری اظهار داشت: در اولین مرحله واکسیناسیون رایگان بر علیه بیماری هاری در سالجاری 52 قلاده سگ واکسینه و پیش بینی می شود در مراحل بعدی 150 قلاده دیگر در جمعیت سگ‌های  بلاصاحب جمع آوری شده کمپ شهرداری بوشهر واکسینه شوند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بوشهر افزود : طبق برنامه ریزی انجام شده تمامی محوطه کمپ توسط اکیپ اعزامی شبکه دامپزشکی سمپاشی و ضدعفونی شد.

وی در خصوص همکاری دامپزشکی شهرستان بوشهر با شهرداری بوشهر در کمپ سگ‌های بلاصاحب گفت: کمپی که در چند سال اخیر توسط شهرداری بندر بوشهر جهت نگهداری سگهای بلاصاحب در حومه شهر بوشهر راه اندازی شده و در همین خصوص و در راستای پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، شبکه دامپزشکی شهرستان بوشهر با سازمان پسماند شهرداری بوشهر همکاری دارد.

دکتر بنافی افزود: علاوه بر واکسیناسیون در این کمپ از ابتدای سال تا کنون 105 قلاده سگ گله نیز در سطح شهرستان بر علیه بیماری هاری واکسینه شده اند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بوشهر یادآور شد: طی 3 سال اخیر تعداد 948 قلاده سگ در این کمپ واکسینه شدند و همچنین چند مرحله سمپاشی جایگاه نیز انجام شده است.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,بوشهر,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 274400
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال بوشهر

admin ادمین پورتال بوشهر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید