• 1402/06/20 - 07:08
  • تعداد بازدید : 203
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بهره‌گیری از تجارب بوشهر برای احداث مرکز قرنطینه دام در ارمنستان

معاون وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان از مرکز قرنطینه اداره کل دامپزشکی استان بوشهر با هدف الگوگیری از این مرکز و اجرای آن در مرز جلفا در خاک ارمنستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر، معاون وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان روز یکشنبه در جریان بازید از مرکز قرنطینه دام استان بوشهر گفت: هدف از سفر به استان بوشهر آشنایی با زیرساخت‌های موجود در بخش مسائل مربوط به قرنطینه دام و ایستگاه بازرسی و بررسی صادرات و واردات دام‌ها است.

آشخن شیروانیان افزود: پیش بینی شده پس از ارزیابی نهایی در مرز ایران و ارمنستان در ورودی کشور ما مرکز قرنطینه دامی احداث شود که سعی شده برای این مرکز از تجارب ارزشمند استان بوشهر برای ترانزیت، بازرسی و بررسی دام‌ها بهره‌گیری شود.

وی ادامه داد: استان بوشهر زیرساخت‌های بسیار خوبی در حوزه قرنطینه دارد که این ظرفیت مناسبی برای استفاده کشور ارمنستان محسوب می‌‎شود.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر در این بازدید اظهار کرد: مرکز قرنطینه دام این اداره کل واقع در روستای احمدی شهرستان بوشهر تنها مرکز دولتی استاندارد مورد تایید سازمان دامپزشکی در موضوع صادرات و ترانزیت دام محسوب می‌شود.

دکتر مهدی تنگستانی افزود: این مرکز در واقع نقطه اتصالی برای صادرات و واردات دام مابین کشورهای اوراسیا و کشورهای حاشیه خلیج فارس است که با سرمایه گذاری بسیار خوب و با روش‌های روز دنیا احداث شده است.

وی ادامه داد: برای ترانزیت دام از کشورهای اوراسیا به سمت کشورهای حوزه خلیج فارس در ارمنستان تجهیزات قرنطینه وجود نداشت که بر همین اساس درخواست شده تا مرکزی مجهز در مرز ایران و ارمنستان احداث شود.

دکتر تنگستانی افزود: با توجه به وجود ساختار مناسب قرنطینه در بوشهر، مرکز این استان به عنوان الگو انتخاب شد تا مشابه آن در جفرافیای کشور ارمنستان احداث شود.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 307452
کلمات کلیدی
admin عبدالرضا کللی

admin عبدالرضا کللی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه