• 1402/06/04 - 07:57
  • تعداد بازدید : 80
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
گزارش خبری شماره 4 به مناسبت هفته دولت

بازدید و نظارت بهداشتی-قرنطینه ای بر ٦٠هزار تن فرآورده خام دامی در ٥ماهه سال١٤٠٢

مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر گفت: بازدید و نظارت بهداشتی-قرنطینه ای بر ٦٠هزار تن فرآورده خام دامی در ٥ماهه سال١٤٠٢انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر، دکتر مهدی تنگستانی درگفتگویی اظهار داشت : از ابتدای ساالجاری تا کنون نظارت های بهداشتی-قرنطینه ای بر ، بر 60 هزار و 650 تن فرآورده های خام دامی( پروتئینی) توسط دامپزشکی استان در کلیه شهرستان ها انجام شد.

مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر افزود : در این نظارت های قرنطینه ای ،محصولات از نظر ویژگی های ظاهری(ارگانولپتیک)،وضعیت نشانه گذاری(لیبلینگ)،شرایط بهداشتی خودرو حمل محصول،دمای مناسب محصول در طی مسیر از مبدا تا مقصد،دمای مناسب در مقصد،تطابق محصول با گواهی بهداشتی صادره،انجام نمونه برداری در صورت لزوم،مورد توجه قرار می گیرند و پس از تایید کلیه شرایط و ضوابط بهداشتی-قرنطینه ای،اجازه بارگیری،تخلیه و مصرف محصول داده می شود.

وی تاکید کرد کرد: تمامی خودروهای حمل فرآورده های خام دامی تحت نظارت دامپزشکی هستند و برای هر کدام کد رهگیری بهداشتی صادر و برای هر محصول حمل شده ،گواهی بهداشتی حمل در سامانه یکپارچه قرنطینه سازمان دامپزشکی صادر می شود که پس از حمل بهداشتی محصول ،محموله توسط دامپزشکان و کارشناسان بهداشتی بازدید و درصورت رعایت شرایط بهداشتی در طول مسیر،اجازه تخلیه و مصرف داده می شود.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 306737
کلمات کلیدی
admin عبدالرضا کللی

admin عبدالرضا کللی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه