• 1403/03/29 - 06:42
  • تعداد بازدید : 61
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی بر ذبح دامها با فعالیت ۳۶ اکیپ در استان بوشهر

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر : همزمان با کل کشور در استان بوشهر نیز طرح تشدید نظارت در عید قربان در حال اجراست که در این طرح ۱۴ گروه ثابت و ۲۲ گروه سیار شامل ۱۲ دامپزشک، ۲۸ بازرس گوشت و ۱۰ نفر روحانی بر ذبح دام‌ها نظارت می‌کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر در گفتگویی با خبرگزاری صدا و سیما اظهار داشت: همزمان با کل کشور در استان بوشهر نیز طرح تشدید نظارت در عید قربان در حال اجراست که در این طرح ۱۴ گروه ثابت و ۲۲ گروه سیار شامل ۱۲ دامپزشک، ۲۸ بازرس گوشت و ۱۰ نفر روحانی بر ذبح دام‌ها نظارت می‌کنند.
 
دکتر مهدی تنگستانی‌مکان افزود: در مکان‌هایی که کشتار انجام می‌شود ابتدا دام‌های کشتار شده در سردخانه‌های مخصوص پیش‌سرد شده و پس از آن در سردخانه دیگری ۲۴ ساعت نگهداری می‌شود تا به دست ایتام و خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد برسد.
 
رئیس دامپزشکی شهرستان بوشهر نیز گفت: بازرسی دام‌ها به دو شکل قبل از کشتار و پس از کشتار انجام می‌شود که قبل از کشتار از نظر انگل‌های خارجی و بیماری‌های مشترک با انسان و پس از کشتار هم بیماری‌هایی، چون انگل داخلی، کیست هیداتید و عفونت‌های داخلی بررسی می‌شود که در صورت امکان اصلاح و در غیر این صورت بازرسان آن را از روند کشتار حذف می‌کنند.
 
دکتر سیروس بنافی اضافه کرد: کشتار به‌دست افراد آموزش دیده انجام می‌شود و بازرس شرعی هم وجود دارد تا مردم دغدغه‌ای نداشته باشند و پس از بازرسی نیز لاشه‌های استحصال شده در محلی به‌نام پیش سرد اولیه نگهداری و پس از آن به مدت ۲۴ ساعت در سردخانه با دمای بالای صفر برای پیشگیری از تب کریمه کنگو نگهداری می‌شوند.
  • گروه خبری : اخبار شهرستان,بوشهر,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 321332
کلمات کلیدی
admin عبدالرضا کللی

admin عبدالرضا کللی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه