• 1403/04/20 - 09:08
  • تعداد بازدید : 64
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان بوشهر خبر داد:

اکیپ‌های نظارت بهداشتی و شرعی ویژه ایام تاسوعا و عاشورا در استان بوشهر تشکیل شد

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان بوشهر از تشکیل ۳۲ اکیپ‌ نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی ویژه ایام تاسوعا و عاشورا خبر داد.

دکتر محمد مهدی سیمرونی در گفت‌وگویی اظهار داشت: دامپزشکی استان با سازماندهی اکیپ‌های ثابت و سیار نظارت بهداشتی وشرعی ویژه ایام محرم (تاسوعا و عاشورا) آمادگی خدمت‌رسانی به هم‌استانی‌های گرامی را دارد.
 
وی ادامه داد: تیم‌های ویژه بازرسی بهداشتی و شرعی دامپزشکی برای حضور در سراسر استان تشکیل شده و آماده خدمت‎‌رسانی به مردم هستند.
 
دکتر سیمرونی تصریح کرد: در همین راستا اکیپ‌های ثابت و سیار کنترل و نظارت بهداشتی و شرعی و همچنین کشتارگاه‌های دام در سراسر استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روزهای تاسوعا و عاشورا آماده خدمات‎رسانی به عموم مردم خواهند بود.
 
وی ادامه داد: این تیم‌ها در قالب ۱۲ اکیپ ثابت، ۲۰ اکیپ سیار، ۱۳ دامپزشک، ۳۰ بازرس نظارت بهداشتی و ۱۰ ناظر شرعی در همه مناطق استان حضور خواهند داشت.
 
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان بوشهر یادآور شد: کشتار و ذبح دام در منازل و معابر عمومی علاوه بر گسترش آلودگی زیست محیطی، موجب انتشار بیماری‌های مشترک از دام به انسان می‌شود.
 
دکترسیمرونی تأکید کرد: شهروندان از خرید دام فاقد پیشینه مشخص و از افراد دوره‎گرد و یا دلالان دام جداً خودداری کنند و دام مورد نیاز برای ایام تاسوعا و عاشورای حسینی را از مراکز عرضه دام و تحت نظارت دامپزشکی خریداری کنند.
 
وی خاطر نشان کرد: با توجه به امکان شیوع بیماری‌های خطرناک و مشترک بین انسان و دام به خصوص بیماری تب کریمه کنگو  از تمام شهروندان و خیرین درخواست داریم تا از کشتار دام در معابر عمومی و خارج از کشتارگاه پرهیز کرده و توصیه‌های دامپزشکی را جدی بگیرند.
  • گروه خبری : اخبار شهرستان,اطلاعیه,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 322387
کلمات کلیدی
admin عبدالرضا کللی

admin عبدالرضا کللی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه